English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Pierwsze spotkanie grupy B20 ds. zatrudnienia i edukacji podczas niemieckiej prezydencji w G20

28-10-2016

Dnia 1 listopada br. Wiceprezydent Janusz Pietkiewicz weźmie udział w pierwszym spotkaniu grupy zadaniowej B20 ds. zatrudnienia i edukacji. Spotkanie poprowadzą władze B20, IOE oraz przedstawiciele  niemieckiego Federalnego Ministerstwa Pracy i Spraw Społecznych.

 

W związku z tym, iż kwestie zatrudnienia i edukacji stały się w ostatnich latach podstawowymi tematami podejmowanymi przez G20, przywódcy G20 i B20 postanowili działać w celu rozwiązania problemu bezrobocia, podniesienia aktywności zawodowej, stymulacji wzrostu poziomu edukacji i kwalifikacji siły roboczej oraz tworzenia warunków, które sprzyjają pracy wysokiej jakości. Nad tymi zagadnieniami pochylą się uczestnicy wtorkowego spotkania, którzy w agendzie prac grupy na 2017 rok dodatkowo umieszczą kwestie: przyszłości pracy, migracji, zatrudnienia kobiet i zrównoważonych łańcuchów dostaw.

 

Ponadto członkowie B20 zamierzają przedyskutować kwestie możliwych działań państw w zakresie zdobywania przez pracowników nowych kwalifikacji niezbędnych do nadążania za dynamicznie zmieniającym się rynkiem pracy, zwłaszcza w dobie rozwoju technologicznego, oraz stosownych w tym zakresie reform strukturalnych.