English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Co Polacy sądzą o zmianach w podatkach?

02-11-2016

Jesteśmy bardzo przywiązani do ulg i zasady wspólnego rozliczenia małżonków. W rządzie liczone są warianty podatku z tymi rozwiązaniami i bez nich, ale wynik sondażu pokazuje, że ich likwidacja wywołałaby duży opór – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

 

– Widać, że do podatników nie trafiłoby tłumaczenie, że program „Rodzina 500 plus” daje dużo większy bonus, więc ulgi można zlikwidować. Tak można było mówić rok temu, w momencie wprowadzenia 500 plus. Dziś byłoby traktowane jako odbieranie pieniędzy, które rodzinom się należą – uważa Łukasz Kozłowski, ekspert Pracodawców RP.

 

10 proc. ankietowanych w ogóle nie chce podwyższenia podatków. Dla ponad połowy respondentów granica przyzwolenia na wzrost obciążeń fiskalnych to dochód w granicach 8–10 tys. zł miesięcznie. W skali roku to przedział 96–120 tys. zł, czyli powyżej obecnego progu podatkowego. – Sondaż pokazuje, że jest przyzwolenie na zlikwidowanie tzw. trzydziestokrotności, bo to mniej więcej ten przedział, który wskazują badani – wnioskuje Łukasz Kozłowski.

 

Artykuł jest dostępny tutaj.