English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Staże i praktyki – to może być początek wielkiej kariery!

15-11-2016

Jeszcze kilka lat temu, gdy w Polsce wciąż panowało masowe bezrobocie, a sytuacja na rynku pracy była mało korzystna, uczestnictwo w stażach i praktykach było często warunkiem niezbędnym do tego, by móc później na poważnie wkroczyć w życie zawodowe – w „Edukacja i kariera”, dodatku do „Gazety Wyborczej”, pisze ekspert Pracodawców RP  Łukasz Kozłowski.

 

Coraz większe trudności, jakie mają firmy nie tylko z rekrutacją, ale nawet zatrzymaniem u siebie doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów sprawiają, iż przejawiają one obecnie wyjątkowo dużą skłonność do inwestowania w potencjalne przyszłe kadry. Warto to jak najlepiej wykorzystać. O ile dawniej zdecydowana większość ofert była skierowana do studentów studiów II stopnia, teraz z powodzeniem pierwsze szlify zawodowe można zdobywać już na samym początku studiów licencjackich – ocenia.

 

Artykuł jest dostępny również na portalu internetowym kampanii „Edukacja i kariera”: http://www.edukacjaikariera.pl/staze-i-praktyki/staze-i-praktyki-to-moze-byc-poczatek-wielkiej-kariery