English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Andrzej Malinowski dla RzeczpospolitaTV: Biznesowi skróciła się perspektywa patrzenia

16-11-2016

Biznes musi mieć stworzone warunki do pewności żeby patrzeć nie na okres 1-2, ale w perspektywie co najmniej 5-10 lat mówi Andrzej Malinowski, Prezydent Pracodawców RP, w programie RzeczpospolitaTV.

 

Według Malinowskiego po roku rządów PiS biznesowi żyje się różnie i niepewnie. Jako impuls widzi przygotowanie Planu Odpowiedzialnego Rozwoju jak i Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju. – Dla nas to jest kompletna nowość. Wcześniej nie było jednolitej wizji koncepcji rozwoju gospodarczego państwa – uważa. Przyznaje jednak, że plan ten natrafia na różnego rodzaju rafy, jeśli chodzi o koordynację w obrębie całego rządu.

 

Przyznaje, że konstytucja dla biznesu dużo ułatwi, pod jednym warunkiem. – Jeśli premier Morawiecki znajdzie patent żeby zdecydowanie zmienić mentalność urzędników wszystkich szczebli – mówi.

 

Zdaniem Prezydenta Pracodawców RP dzisiejsze prawdopodobne obniżenie wieku emerytalnego to bardzo niedobra decyzja. – Od samego początku świat biznesu jest przeciwny tej decyzji. Zgłoszenie tej reformy to była decyzja typowo polityczna, nie poparta żadnymi ekspertyzami – uważa.

 

Materiał wideo jest dostępny tutaj.