English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Optimusy 2016, nagrody Pracodawców RP – rozdane!

06-12-2016

 

Cztery nagrody w formie brylantu wręczono w trakcie uroczystej gali w siedzibie Pracodawców RP. Aby je zdobyć, należało się wykazać nieprzeciętnymi zasługami dla rozwoju Pracodawców RP lub krzewienia idei przedsiębiorczości i uwalniania potencjału polskiej gospodarki. Wydarzenie uświetnili swoją obecnością ambasadorowie państw Ameryki Łacińskiej i Karaibów zrzeszeni w grupie GRULAC.

 

 

 

– Dziękuję za przybycie, za to, że doceniacie Pracodawców RP – powiedział otwierając uroczystość Prezydent Pracodawców RP dr Andrzej Malinowski. – Chciałbym powiedzieć wszystkim, w tym politykom z którymi współpracujemy, że nie jest ważne jak politycy myślą, żeby nas urządzić - ważne jest to, czego my potrzebujemy – dodał.

 

Optimusy to nagroda przeznaczona dla firm i osób związanych z Pracodawcami RP, ale nie tylko. Kluczem do ich zdobycia jest wysiłek i energia poświęcone dla rozwoju organizacji lub wspierania polskiej przedsiębiorczości. Każdy, kto działa na rzecz wartości wyznawanych przez Pracodawców RP, może znaleźć się wśród nagrodzonych.

 

W tym roku zostali nimi:

 

Jan Buczek – Prezes Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce, za 25-letnią działalność na rzecz rozwoju polskiego i europejskiego transportu drogowego, konsolidację środowiska polskich przewoźników drogowych oraz walkę na forum Unii Europejskiej o prawa przewoźników.

 

prof. dr hab. Mirosław J. Wysocki – za niezmienną otwartość Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny na współpracę z organizacjami pracodawców oraz za aktywne promowanie wśród pracodawców  działań na rzecz poprawy zdrowia ich pracowników.

 

Korporacja Zdrowe Zdrowie – za 10-letnią działalność na rzecz równoprawnego traktowania świadczeniodawców prywatnych i publicznych w systemie opieki zdrowotnej oraz wprowadzenia trwałych i przejrzystych kryteriów finansowania świadczeń ze środków publicznych.

 

prof. dr hab. Wiesław Banyś – za wieloletnie promowanie idei ścisłego powiązania nauki z biznesem, dbałość o praktyczne wykorzystanie naukowych odkryć oraz za wielkie zaangażowanie w przygotowanie absolwentów do  wejścia na rynek pracy.

 

Podczas gali obecni byli ambasadorowie państw Ameryki Łacińskiej i Karaibów skupionych w grupie GRULAC, a z którymi Pracodawcy RP nawiązują szerszą współpracę. Przybyli Ambasador Republiki Argentyńskiej Jej Ekscelencja Patricia Beatriz Salas, Ambasador Federacyjnej Republiki Brazylii Jego Ekscelencja Alfredo Cesar Martinho Leoni, Ambasador Republiki Chile Jego Ekscelencja Alfredo Garcia Castelblanco, Ambasador Republiki Kolumbii Jej Ekscelencja Victoria González Ariza, Ambasador Meksykańskich Stanów Zjednoczonych Jego Ekscelencja Alejandro Negrin Muňoz, Ambasador Republiki Panamy Jego Ekscelencja Enrique Antonio Zarak Linares, Ambasador Boliwariańskiej Republiki Wenezueli Jego Ekscelencja Luis Adolfo Gómez Urdaneta.