English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Polacy potrzebują edukacji ekonomicznej

07-12-2016

 

O perspektywach wzrostu gospodarczego w Polsce i edukacji ekonomicznej dyskutowali goście programu „Ekonomia, kapitał, gospodarka” na antenie TOK FM. Doradca Prezydenta Pracodawców RP Joanna Makowiecka-Gaca podkreślała, że Polacy powinni uczyć się brać odpowiedzialność za swój standard życia.

 

– Możemy się różnić w ocenie trendów i prognozach na przyszłość, ale musimy opierać się na tym, co już wiemy. Rozdźwięk w tej kwestii jest dosyć szokujący – stwierdziła Joanna Makowiecka-Gaca oceniając prognozy wzrostu polskiego PKB zaprezentowane przez agencję ratingową SNP.

 

Zdaniem ekspert Pracodawców RP  od czasu transformacji ustrojowej obowiązywała narracja, że należy więcej się uczyć i pracować, by zapewnić sobie wyższy standard życia, odpowiadający włożonemu w to wysiłkowi. Obecnie obywatele coraz częściej zwalniają się z jakiejkolwiek odpowiedzialności za sprawy gospodarki i nie interesują się ekonomią. Makowiecka-Gaca zaznaczyła, że zważywszy na to kluczowe znaczenie ma edukacja ekonomiczna, która pokaże, jak wziąć odpowiedzialność za swój dobrobyt. Niestety, takich treści brakuje w projekcie nowej podstawy programowej.

 

Audycja jest dostępna tutaj.