English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Pismo organizacji pracodawców do Minister Elżbiety Rafalskiej

12-12-2016

Reprezentatywne organizacje pracodawców – Pracodawcy RP, Konfederacja Lewiatan, Business Centre Club i Związek Rzemiosła Polskiego – skierowały do Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbiety Rafalskiej pismo, w którym postulują, by rząd wstrzymał prace nad projektem nowelizacji ustawy o związkach zawodowych aż do momentu zakończenia prac przez Komisję Kodyfikacyjną Prawa Pracy.

 

Sygnatariusze apelują o to, bo ich zdaniem przygotowany przez rząd projekt wykracza poza zakładany cel nowelizacji. Pracodawcy kwestionują zasadność przyznania działaczom niepracownikom uprawnień podobnych do tych, które mają zatrudnieni na umowach o pracę (w tym ochrony przed zwolnieniem), a także możliwość tworzenia związków wyłącznie przez niepracowników i prawo do zawierania przez nie układów zbiorowych.

 

Treść opinii znajdą Państwo poniżej oraz w załączniku. W załączniku znajduje się również pismo przewodniczącego zespołu problemowego Rady Dialogu Społecznego ds. prawa pracy Jacka Męciny do Minister Rafalskiej.