English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Spotkanie świąteczne w Berlinie z przedstawicielami polskiego i niemieckiego biznesu

15-12-2016

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Berlinie zorganizował 14 grudnia 2016 r. w siedzibie Przedstawicielstwa Kraju Związkowego Bremy świąteczne spotkanie przedstawicieli biznesu i polityki z Polski i Niemiec.

 


 

Licznie przybyli goście zostali przywitani przez Ambasadora RP w Berlinie Pana Andrzeja Przyłębskiego oraz Kierownika Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP Radcę - Ministra Pana Jacka Robaka, który dokonał krótkiego podsumowania polsko-niemieckiej współpracy gospodarczej w 2016 r.
 

Gośćmi specjalnymi spotkania byli dr Andrzej Malinowski, Prezydent Pracodawców RP i Zastępca Dyrektora Departamentu Polityki Eksportowej w Ministerstwie Rozwoju Pan Tomasz Salomon odpowiedzialny za planowanie, koordynację i realizację działań promujących polski eksport.
 

We współpracy z przedstawicielami Targów w Hanowerze na spotkaniu promowano udział Polski w roli Kraju Partnerskiego na Hannover Messe 2017.

 

W uroczystości łącznie uczestniczyło ok. 200 polskich i niemieckich przedsiębiorców, przedstawicieli urzędów federalnych, niemieckich krajów związkowych, polskich województw przygranicznych, a także prezydentów polskich miast oraz mediów.
 

Spotkanie było ponadto doskonałą okazją do przeprowadzenia rozmów i nawiązania kontaktów pomiędzy przedstawicielami polskiego i niemieckiego biznesu oraz  podziękowania wszystkim obecnym za dotychczasową współpracę.

 

od lewej: Ambasador Rzeczpospolitej Polskiej w Republice Federalnej Niemiec prof. Andrzej Przyłębski i dr Jacek Robak, Radca Minister, kierownik Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji.

 

od lewej: Danuta Dominiak-Woźniak, Radca Minister w Ambasadzie Rzeczpospolitej Polskiej w Berlinie i Tomasz Salomon, Zastępca Dyrektora Departamentu Polityki Eksportowej w Ministerstwie Rozwoju