English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Świadczenie usług przez firmy w innych krajach UE ma być łatwiejsze

12-01-2017

 

Wprowadzenie nowej unijnej e-karty usług, badanie proporcjonalności przepisów, czy wytyczne na temat reform dla państw członkowskich to niektóre z propozycji jakie Komisji Europejskiej, aby ułatwić życie usługodawcom w UE – informuje Polskie Radio.

 

Bruksela chce  poprawić działanie rynku usług, bo dziś jest on jednolity tylko z nazwy. Zmienić ma to e-karta usługowa, czyli elektroniczna wariacja na temat  "jednego okienka".

 

To jest najciekawsza z tych propozycji, taka, z którą można wiązać największe nadzieje. Polski przedsiębiorca, chcący świadczyć usługi w jakimś innym kraju, mógłby skorzystać z jednego punktu kontaktowego w Polsce, uzyskać wszystkie niezbędne informacje na temat działalności usługowej w innym kraju, wypełnić wszystkie niezbędne dokumenty, formularze w swoim ojczystym języku i sprawa zostałaby załatwiona. Gdyby tamtejszy urząd, w kraju docelowym, wyraziłby na to zgodę, to wówczas w oparciu o tę kartę, już bezterminowo, mógłby świadczyć bez przeszkód usługi w danym kraju – wyjaśnia ekspert Pracodawców RP Łukasz Kozłowski.

 

Materiał jest dostępny tutaj.