English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Będzie ulga inwestycyjna dla małych firm

20-01-2017

 

Przeciętne mikroprzedsiębiorstwo inwestuje 16 tys. zł rocznie, a małe – 350 tys. zł. Rząd chce ich zachęcić do większych wydatków prorozwojowych – informuje „Rzeczpospolita”.

 

Projekt nowej ulgi inwestycyjnej dla firm przygotowało Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Ministerstwem Finansów. Przedsiębiorcy będą mogli dokonać jednorazowych odpisów amortyzacyjnych w wysokości do 100 tys. zł rocznie.

 

Nowa ulga będzie dotyczyć zakupów maszyn i urządzeń, w grę nie wchodzą więc samochody ani inne środki transportu. Jak wynika z projektu, by skorzystać z „szybkiej” amortyzacji, trzeba dokonać jednorazowych zakupów na co najmniej 10 tys. zł. Może to być jedna maszyna czy urządzenie właśnie o wartości 10 tys. zł i więcej lub kilka środków trwałych, a każdy z nich nie może kosztować mniej niż 3,5 tys. zł.

 

– Propozycja resortu to bez wątpienia korzystne rozwiązanie dla przedsiębiorców – komentuje Mariusz Korzeb, ekspert organizacji Pracodawcy RP. – Ministerstwo Rozwoju zdaje się dostrzegać potrzebę firm, które chcą inwestować w rozwój swoich działalności. Pamiętajmy bowiem, że głównym motorem gospodarek wolnorynkowych jest właśnie przedsiębiorczość, dlatego niezbędne jest zapewnienie odpowiednich warunków do jej dynamizacji – dodaje.