English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Musimy zadbać o budżet, czyli trzeba uszczelnić system podatkowy

24-01-2017

 

Uszczelnienie systemu podatkowego, dbanie o budżet i realizacja „Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju” – to według gości wczorajszego „Pulsu Gospodarki" na antenie Polskiego Radia 24 główne zadania stojące przed wicepremierem Morawieckim w najbliższych miesiącach.

 

Dla Marka Dietla z Instytutu Sobieskiego priorytetem Mateusza Morawieckiego powinno być dalsze uszczelnianie systemu VAT.

 

Z kolei Bartosz Sawicki z TMS Brokers uważa, że Mateusz Morawiecki powinien skupić się przede wszystkim na pracy w resorcie finansów i na budżecie.

 

Zdaniem eksperta Pracodawców RP Arkadiusza Pączki kolejnym priorytetem jest wdrożenie „Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju”.

 

Pamiętajmy o „Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju”. Szczegółowa wersja powinna zostać przyjęta jak najszybciej przez Radę Ministrów. Z punktu widzenia przedsiębiorców duże znaczenie ma Konstytucja dla Biznesu, czyli przepisy deregulacji i następne pakiety zmian, które mają poprawić swobodę wykonywania działalności gospodarczej. Są dwie strony, z jednej wsparcie rozwoju działalności gospodarczej, innowacje, Strategia na rzecz Zrównoważonego Rozwoju, a z drugiej obszar ministerstwa finansów, system uszczelniania VAT-u, działania związane z Jednolitym Plikiem Kontrolnym. Szerszym aspektem jest dbałość o budżet, który będzie bardzo napięty w 2017 r. – mówił Pączka.

 

Materiał jest dostępny tutaj.