English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Doradca Prezydenta Pracodawców RP dr hab. Monika Gładoch wśród 50 najbardziej wpływowych prawników

31-01-2017

 

Dr hab. Monika Gładoch, doradca Prezydenta Pracodawców RP, została wyróżniona w rankingu 50 najbardziej wpływowych prawników według „Dziennika Gazety Prawnej”.

 

Monikę Gładoch uhonorowano za zasługi na polu konsultacji zmian na rynku pracy. W opinii autorów rankingu mec. Gładoch wykazała „siłę spokoju na wzburzonych falach rynku pracy. Tak można scharakteryzować działania i aktywność Moniki Gładoch w żmudnym i często niełatwym procesie konsultowania zmian w zasadach zatrudnienia” – napisano w uzasadnieniu.

 

– Niech ta siła spokoju nie zmyli czytelników. W razie potrzeby dr hab. Gładoch potrafi uderzyć w stół. Pokazała to dobitnie np. w trakcie prac nad reformą związkową. Zapowiedziała wówczas, że jeśli niekorzystne dla firmy zmian (dotyczące np. finansowania związków zawodowych) wejdą w życie, to zostaną zaskarżone do Międzynarodowej Organizacji Pracy – piszą autorzy rankingu. –  To właśnie jej niezłomność w piętnowaniu absurdów na rynku pracy, bubli prawnych i nieprzemyślanych inicjatyw legislacyjnych z zakresu prawa zatrudnienia przesądziła o jej miejscu w naszym tegorocznym rankingu – podkreślili w uzasadnieniu.

 

Dr Monika Gładoch zajęła 32. miejsce w rankingu - o obecności i kolejności na liście decydowała, w dużej mierze, aktywność wyróżnionych osób w 2016 r.

 

Ranking ukazał się w dzisiejszym wydaniu „Dziennika Gazety Prawnej”.