English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

"Dziennik Gazeta Prawna": Wielki najazd na Ubera

09-02-2017

Amerykańska korporacja coraz lepiej sobie radzi na polskim rynku. Ale właśnie zbliża się do niej taran, który może ją roztrzaskać na kawałki: fiskus. Komentarz Zastępcy Dyrektora Generalnego Pracodawców RP Arkadiusza Pączki.

 

31 stycznia br. Urząd Skarbowy w Starachowicach nałożył pierwszy w historii mandat karny skarbowy w wysokości 200 zł na kierowcę współpracującego z Uberem za wykroczenie polegające na braku księgowania przychodów przy użyciu kasy fiskalnej. Korporacja przez lata zapewniała, że kierowcy ich nie potrzebują.

 

Arkadiusz Pączka, zastępca dyrektora generalnego Pracodawców RP, podkreśla, że obowiązek posiadania kas fiskalnych staje się archaiczny, bo coraz chętniej korzystamy z transakcji bezgotówkowych.
 

Papierologia jest wymieniana przez przedsiębiorców jako pierwsza z bolączek utrudniających im funkcjonowanie – uważa Pączka. Zdaniem Arkadiusza Pączki obszar przewozów taksówkarskich powinien pozostać uregulowany tak samo jak dotąd. Konieczne jest jednak uporządkowanie legislacyjne innych, coraz bardziej popularnych form przemieszczania się po mieście, w tym Ubera.
 

Coraz chętniej korzystamy z możliwości, jakie dają nowoczesne technologie, także w obszarze transportu. Dlatego warto, żeby prawo zostało tu jasno zdefiniowane – podkreśla ekspert.

 

Cały artykuł dostępny tutaj.