English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Zmiany w ustawie o biegłych rewidentach

10-02-2017

W Sejmie trwają prace nad projektem nowej ustawy o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz o nadzorze publicznym, która najprawdopodobniej w 2017 roku zastąpi obecną ustawę z 7 maja 2009 r. Mówił o tym w Polskim Radiu 24 Piotr Kamiński, Wiceprezydent Pracodawców RP.
 

Biegły rewident to osoba fizyczna o wysokich umiejętnościach w dziedzinie finansów i prawa finansowego, którą powszechnie nazywa się audytorem. - Osoba taka zdała egzaminy i otrzymała tytuł biegłego rewidenta – wyjaśnił Piotr Kamiński, Wiceprezydent Pracoadawców RP.
 

Jak dodał, jest to grupa istotna dla całego biznesu, ponieważ weryfikuje sprawozdania finansowe, które pokazują jak wygląda biznes działającej spółki. - Każda spółka działająca w ciągu roku obrotowego ma przychody. Tworzą one jakieś zasoby, które trzeba w pewien sposób zmierzyć. Wiąże się to z rachunkowością, która przekłada się później na sprawozdanie finansowe. To, co zarząd który jest odpowiedzialny za to w danej spółce napisze w sprawozdaniu, powinno być weryfikowane. Tym weryfikatorem jest właśnie profesjonalny audytor, czyli biegły rewident, który wydaje opinię na temat tego sprawozdania – podsumował Kamiński.

 

Cała audycja dostępna tutaj.