English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Mgliste perspektywy reformy pośredniaków

21-02-2017

 

Samorządy i partnerzy społeczni domagają się więcej informacji na temat rządowych planów dotyczących zmian w funkcjonowaniu powiatowych urzędów pracy. Bezskutecznie – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

 

Na jutrzejszym posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego przedstawiciele powiatów chcą poruszyć temat planowanej reformy urzędów pracy. Ich sprzeciw budzi zwłaszcza zapowiadane przez wiceministra pracy Stanisława Szweda wyłączenie pośredniaków z zakresu zadań powiatów i przeniesienie ich do administracji rządowej. Centralizacja ma poprawić efektywność urzędów i spowodować, że rząd uzyska większy wpływ na to, jak środki na przeciwdziałanie bezrobociu są wydatkowane w regionach. Samorządy argumentują jednak, że takie przekonanie jest błędne, bo nie ma jednego rynku pracy, tylko wiele lokalnych.

 

– Na ostatnim posiedzeniu nie usłyszeliśmy od przedstawiciela resortu rodziny żadnych szczegółów na temat reformy. Dowiedzieliśmy się natomiast, jakie obawy mają urzędy pracy oraz Ministerstwo Rozwoju – opowiada ekspert Pracodawców RP Grzegorz Tokarski, przewodniczący podzespołu Rady Dialogu Społecznego ds. reformy polityki rynku pracy.

 

Artykuł jest dostępny tutaj.