English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Pieniądze to nie wszystko. Teraz chcemy awansu

04-04-2017

 

„Rzeczpospolita”: Perspektywa wyższej płacy coraz rzadziej skłania do zmiany firmy. Częściej szukamy szans rozwoju kariery. Ekspert Pracodawców RP Łukasz Kozłowski zwraca uwagę na zmiany pokoleniowe – wśród pracowników przybywa osób z generacji Y i Z, które częściej szukają możliwości samorealizacji i ciekawych wyzwań.

 

Tylko 45,5 proc. pracowników przymierza się do zmiany miejsca pracy ze względu na zbyt niskie ich zdaniem zarobki. Jak wynika z danych agencji zatrudnienia Work Service, odsetek takich osób zmniejszył się w ciągu ostatnich sześciu miesięcy o prawie 14 pkt proc. i jest najniższy od ponad czterech lat. Do zmiany pracy coraz częściej skłania nas brak perspektyw awansu w obecnej firmie.

 

Kozłowski dodaje, że mimo niskiego bezrobocia potencjał do podwyżek w firmach nie rośnie tak szybko, jak można by oczekiwać – w rezultacie zmieniając pracę, rzadko można liczyć na dużo większe pieniądze na tym samym stanowisku. Co innego awans, który z założenia wiąże się z większym wynagrodzeniem.

 

Artykuł jest dostępny tutaj.

 

Wyniki badania przeprowadzonego przez Work Service znajdą Państwo w załączniku.