English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Koniec handlu? Koniec pracy!

10-04-2017

– O forsowanym przez liderów Solidarności zakazie handlu w niedzielę już jakiś czas temu pisałem. Jak był głupi i szkodliwy – tak nadal taki jest. Pod tym względem nic się nie zmieniło. Pomysłodawcy w trakcie zmagań o kształt przepisów pokazali jednak, że nie handel jest tu sednem sprawy – pisze w „Rzeczypospolitej” Prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski.


Mam na myśli kwestię egzekwowania zakazu w sklepach internetowych. Otóż przywódcy związkowi uparcie chcą je w niedziele zamykać. To żądanie odczytywane wprost budzi uśmiech politowania. No bo czego takie go chcą związkowcy? Zamknąć internet na kłódkę? Nawet rząd widzi tu przeszkody nie do rozwiązania. Inne organizacje związkowe zamiast idiotycznych zakazów chcą racjonalniej negocjować wyższe bonusy płacowe podkreśla.


Jego zdaniem liderom Solidarności wcale nie chodzi o groteskowe zamykanie internetu i programów komputerowych obsługujących transakcje dokonywane zdalnie przez klientów. Stawką są centra logistyczne wielkich, w tym zagranicznych, e-sklepów zlokalizowane w Polsce. O ile jednak zakaz handlu kojarzy się w sposób oczywisty z placówkami handlowymi, to zamykanie takich baz wysyłających przesyłki po całej Polsce – już mniej. Nazwijmy to po imieniu: jest to po prostu zakaz pracy! – ocenia Malinowski.


Liderzy związkowi nie chcą pracować w niedzielę i tyle! A czy nazwiemy to zakazem handlu, zakazem wychodzenia z domu czy zakazem wstawania od telewizora – nie ma znaczenia. Pracownicy, których podobno reprezentują, nie tylko będą mieli wolne w niedzielę. Przez resztę tygodnia również! Zabraknie miejsc pracy w magazynach, podupadną obsługujące je firmy transportowe i serwisowe – łańcuszek będzie długi. Jeśli działacze nie chcą pracować, to niech nie pracują. Nie będziemy im przeszkadzać. Tylko dlaczego chcą wciągnąć w bezrobocie normalnych pracowników? – podkreśla.


Jest takie powiedzenie: „Uważaj o czym marzysz, bo marzenia się spełniają”. Dedykuję je liderom Solidarności marzącym o zakazie pracy. Bo jak się to marzenie spełni, to my was na pewno nie zatrudnimy podsumowuje Malinowski.

 

Artykuł jest dostępny tutaj.