English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Spotkanie z głównym negocjatorem UE w sprawie Brexitu Michelem Barnierem

21-04-2017

 

Wiceprezydent Pracodawców RP Janusz Pietkiewicz wziął udział w spotkaniu z Michelem Barnierem – głównym negocjatorem wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, który przyjechał do Warszawy na konsultacje z polskim rządem i przedstawicielami pracodawców oraz związków zawodowych. Barnier spotkał się także z członkami sejmowej komisji do spraw UE.

 

Spotkanie z reprezentantami organizacji pracodawców (Pracodawcy RP, Lewiatan) oraz związków zawodowych (m.in. Solidarność, OPZZ) miało miejsce w biurze Przedstawicielstwa KE w Polsce.

 

Podczas spotkania Michel Barnier zaznaczył, że jego misją będzie zapewnienie „uporządkowanego rozwodu" Wielkiej Brytanii z Unią Europejską. Kluczowe dla osiągnięcia tego celu będzie zabezpieczenie praw nabytych obywateli do dnia wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, rozliczenie się Wielkiej Brytanii z zobowiązań finansowych (m.in fundusze strukturalne na które już zostały przyznane pieniądze w 7 letniej perspektywie budżetowej) oraz uregulowanie kwestii granic (m.in z Irlandią Północną).