English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Spotkanie „Zdrowego Zdrowia” i Platformy Farmaceutycznej z „Obywatelami dla Zdrowia”

21-04-2017

 

W dniu 21 kwietnia 2017 r. odbyło się spotkanie platformy „Zdrowe Zdrowie” i Platformy Farmaceutycznej Pracodawców RP z przedstawicielami organizacji reprezentujących pacjentów zrzeszonych wokół inicjatywy „Obywatele dla Zdrowia”. Celem spotkania było omówienie obszarów możliwej współpracy między organizacjami pacjentów i świadczeniodawców zrzeszonych w Pracodawcach RP.

 

Ponad dwugodzinna dyskusja dowiodła, że oczekiwania wobec zmian w systemie ochrony zdrowia w wielu obszarach są zbieżne dzięki czemu zasadne jest podjęcie współpracy nad oceną otrzymywanych projektów ale także inicjowanie propozycji zmian. W trakcie spotkania uzgodniono wstępna agendę wspólnej pracy jak i priorytety do wspólnego działania na najbliższy okres. Podobne spotkania będą się odbywały regularnie, planowane jest także powołanie grup roboczych do pracy nad konkretnymi projektami.

 

Najbardziej aktualnym priorytetem będzie ocena przyjętego przez Rade Ministrów Wieloletniego Planu Finansowego i planowanego wzrostu nakładów na ochronę zdrowia, ocena na obiektywnych wskaźnikach zmian przeprowadzanych w systemie ochrony zdrowia a także praca nad jak najszybszym wprowadzeniem ustawy o  jakości i bezpieczeństwa pacjenta.