English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Resort rozwoju chce lepszego prawa

25-04-2017

 

„Puls Biznesu”: Rząd zamierza zatrzymać legislacyjny ekspres i dać głos w tworzeniu prawa biznesowi. Zdaniem eksperta Pracodawców RP Piotra Wołejki testem dla Mateusza Morawieckiego w starciu z biurokratyczną machiną będzie zaplanowana na środę konferencja uzgodnieniowa Konstytucji biznesu.

 

Od lat na szczycie listy barier prowadzenia biznesu nad Wisłą utrzymuje się niestabilność prawa i wywoływana przez nią niepewność gospodarcza. Obecna ekipa rządząca weszła w buty poprzedników i dobrej zmiany nie widać. Narzekają przedsiębiorcy, apelują eksperci, a politycy są głusi na argumenty. Jest szansa, że tym razem ich głos zostanie wysłuchany.

 

— Prowadzone są prace nad zestawem działań, które będą służyły poprawie jakości stanowionego prawa, zwiększeniu przejrzystości procesu legislacyjnego i stabilności otoczenia prawnego, a w rezultacie poprawie atrakcyjności inwestycyjnej Polski — informuje Mariusz Haładyj, wiceminister rozwoju, i zapewnia, że główne założenia zostały roboczo skonsultowane z kancelarią premiera. Biznes dostanie głos… To będzie uzupełnienie dwóch sztandarowych inicjatyw, które mają usunąć kłody spod nóg przedsiębiorców — pakietu 100 zmian dla firm i Konstytucji biznesu.

 

Piotr Wołejko przypomina jednak, że dwa lata temu przy podobnym dokumencie urzędniczy opór okazał się silniejszy, a tym razem przedsiębiorcy mają mnóstwo uwag, do których będą chcieli przekonać wicepremiera.

 

Artykuł jest dostępny tutaj.