English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

W szpitalach miała być nowa jakość, a będzie tylko jakoś

28-04-2017

 

Forsal.pl: Rząd wycofuje się z planu poprawy infrastruktury i warunków pobytowych w placówkach medycznych. Termin, do którego miały one dostosować do nowych wymogów m.in. sale operacyjne, mija pod koniec 2017 roku. Data ta ma jednak całkiem zniknąć z przepisów. – To równanie w dół. Podmioty, które wykonały duży trud i poprawiły jakość sanitarną kosztem cięć w innych obszarach, mogą czuć się oszukane – komentuje Wiceprezydent Pracodawców RP Andrzej Mądrala.

 

– Przed podjęciem decyzji resort zdrowia powinien przeprowadzić audyt i wskazać, ile dokładnie placówek i w jakim zakresie nie poradziłoby sobie z nowymi wymogami. Na dzisiaj tego nie wiemy i zamiast rozwiązać problem, po prostu go ukrywamy – dodaje Mądrala.

 

Ponadto eksperci zwracają uwagę, że poważne decyzje dotyczące placówek z budżetami liczonymi w setkach milionów złotych będą podejmować bardzo słabo wynagradzani pracownicy służb sanitarnych. – Nie sądzę, by chcieli brać na siebie taką odpowiedzialność – komentuje Grzegorz Byszewski z Pracodawców RP.

 

Artykuł jest dostępny tutaj.