English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Warto inwestować w ekonomię wartości

08-05-2017

Pracodawcy RP są współorganizatorami listopadowego kongresu Open Eyes Economy Summit w Krakowie. Nie będzie to zwyczajny kongres gospodarczy, bo jego tematem przewodnim jest ekonomia wartości. Opisuje ona potrzeby ścisłych relacji pomiędzy biznesem, człowiekiem, społeczeństwem i kulturą. Moje doświadczenia potwierdzają, że w ekonomię wartości warto inwestować, a jej zasady wykuć na pamięć – pisze w „Rzeczypospolitej” Prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski.

 

Wystarczy spojrzeć, co się dzieje, gdy o wartościach w biznesie przestaje się pamiętać. Kilka dni temu władze USA mocno potrząsnęły amerykańskim sektorem przewozów lotniczych. Zagroziły, że albo przewoźnicy sami błyskawicznie poprawią jakość obsługi, albo zrobi to przy pomocy regulacji prawnych Wuj Sam. A wtedy będzie boleć o wiele bardziej. Groźba ta jest skutkiem afery linii lotniczych United Airlines. Każdy z nas zapewne widział szokujący film pokazujący brutalne wywlekanie z samolotu Davida Dao, Amerykanina wietnamskiego pochodzenia. Akcje tych linii poszły w dół, a ostatecznie – w wyniku ugody – firma zapłaciła panu Dao milionowe odszkodowanie. Przy okazji media zalała fala doniesień i filmów dokumentujących bulwersujące zachowania personelu innych przewoźników lotniczych wyjaśnia.

 

Co jest przyczyną wielkiego kryzysu, który obecnie linie lotnicze zmuszone są gorączkowo rozwiązywać? Ci, którzy wskażą jako winną załogę samolotu, którym miał lecieć pan Dao, powinni już dziś zarezerwować czas na udział w Open Eyes Economy Summit. I to obowiązkowo, bo popełnili poważny błąd! Zawiodła bowiem cała firma. Jej filozofię działania wyprano z ekonomii wartości, a to musiało prędzej czy później doprowadzić do katastrofy. I doprowadziło: overbooking z metody na przewiezienie większej liczby pasażerów stał się hazardową grą o wyciśnięcie jeszcze choćby kilku dolarów więcej – podkreśla.

 

Dlatego zapraszam już dziś na nasz Open Eyes Economy Summit wraz z jego twórcą – prof. Jerzym Hausnerem. Ekonomia wartości to klucz do sukcesu, także finansowego. I lepiej się tego nauczyć na błędach cudzych niż własnych – podsumowuje Malinowski.

 

Artykuł jest dostępny tutaj.