English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

LiuGong woli Warszawę od Amsterdamu

29-05-2017

 

„Puls Biznesu”: Jeden z największych chińskich inwestorów będzie miał europejską centralę w stolicy Polski, a główne magazyny w Stalowej Woli. 

 

Nie zawsze technologia płynie z Europy do Chin i nie zawsze europejskie siedziby koncernów z Azji czy USA powstają w Amsterdamie, Frankfurcie lub Londynie. LiuGong, który za 190 mln zł kupił w 2011 r. Oddział I Huty Stalowa Wola zajmujący się produkcją cywilną, tj. produkcją maszyn budowlanych, to właśnie taki rodzynek.

 

LiuGong zainwestował w Stalowej Woli 321 mln zł, m.in. 25 mln zł w modernizację i uruchomienie produkcji koparek i ładowarek z silnikiem Tier4. W kwietniu firma rozpoczęła produkcję czterech nowych maszyn: trzech koparek gąsienicowych serii E i ładowarki kołowej.

 

Zatrudnienie w fabryce wynosi 1240 osób. Firma wydzieli też w tym roku centrum badawczo-rozwojowe i przeniesienie do niego pracowników służb konstrukcyjnych. Będzie tu pracowało do 100 osób.

 

— Ta decyzja dowodzi, że intencje inwestora są szczere. Koncentrując działalność w Polsce, nie tylko potwierdza, że wierzy w tutejszy rynek, ale także w to, że Polska daje gwarancję bezpieczeństwa i powodzenia biznesu — mówi Rafał Baniak, wiceprezydent wykonawczy Pracodawców RP, który wspiera inwestora.

 

Artykuł jest dostępny tutaj.