English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Obradowała Kapituła Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego „Rzeczypospolitej”

08-06-2017

W środę obradowała Kapituła Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego „Rzeczypospolitej”, która wyróżniła uczestników rankingu za prestiżowe sukcesy w trzech kategoriach: transakcji, innowacyjnych rozwiązań i wyroków sądowych. W kapitule zasiada Wiceprezydent Pracodawców RP Piotr Kaminski.

 

W skład kapituły wchodzą przedstawiciele środowiska naukowego: prof. Hanna Litwińczuk (UW, przewodnicząca kapituły), prof. Elżbieta Chojna-Duch(UW); organizacji przedsiębiorców: Rafał Iniewski (PKPP Lewiatan) i Piotr Kamiński (Pracodawcy RP) oraz szefowa działu prawa „Rzeczypospolitej” Anna Wojda. Nieobecni w środę w redakcji członkowie kapituły prof. Jadwiga Glumińska-Pawlic (przewodnicząca Krajowej Rady Doradców Podatkowych, Uniwersytet Śląski) i prof. Bogumił Brzeziński (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu) głosowali drogą elektroniczną. W tym roku kapituła po raz pierwszy przyznała nagrody za wygrane przed sądami w dziedzinie poszczególnych podatków: PIT, CIT, VAT, akcyzy, podatku od nieruchomości oraz ogólnego prawa podatkowego.

 

Eksperci zwrócili również uwagę na innowacyjne rozwiązania informatyczne, które pomagają przedsiębiorcom w wywiązywaniu się z obowiązków podatkowych, w tym nowego dla wielu raportowania danych.

 

Wyniki rankingu zostaną ogłoszone podczas gali 22 czerwca br.