English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Pracodawcy RP opowiadają się za większą popularyzacją telepracy

15-11-2010

Telepraca ciągle nie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród polskich pracodawców, choć taka forma zatrudnienia byłaby bardzo pomocna dla kobiet w ciąży i pracowników sprawujących opiekę nad dziećmi.

 

Telepraca jako nowoczesna i bardzo elastyczna forma zatrudnienia zyskuje wśród przedsiębiorców na świecie coraz więcej zwolenników. Niestety, w Polsce - mimo istnienia w kodeksie pracy konkretnych przepisów regulujących te formę zatrudnienia – telepraca nie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród polskich pracodawców.

 

Częstą przeszkodą w stosowaniu telepracy jest obawa utraty pełnej kontroli nad sposobem wykonywania pracy przez pracownika. Pracodawcy obawiają się też naruszyć prawo do prywatności pracownika.

 

Tymczasem dla wielu grup społecznych telepraca może być zbawiennym rozwiązaniem. Dziś wiele kobiet odwleka w czasie decyzję o urodzeniu dziecka w obawie przed zbyt długą przerwą zawodową i trudnościami z powrotem do pracy. Zaproponowanie świadczenia stosunku pracy w formie telepracy dla przyszłej matki może być doskonałym rozwiązaniem. Kobieta pracując w domu może nie tylko zachować ciągłość pracy, ale także połączyć ją z wychowaniem dziecka.