English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Spotkanie chińskiej delegacji z regionu Tianjin z Pracodawcami RP

17-11-2010

17 listopada 2010 r. Prezydent Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Malinowski oraz Wiceprezydent Janusz Pietkiewicz spotkali się z delegacją przedsiębiorców chińskich z regionu Tianjin, której przewodniczył Wang Yuying, Prezydent Biura Miast Siostrzanych Promocji Przedsiębiorczości (TSCPE).

 

Delegacja gości składała się z przedstawicieli dziewięciu przedsiębiorstw reprezentujących sektory farmaceutyczny, papierniczy, stalowy, tekstylny, przemysł precyzyjny i nieruchomości, które przyjechały do Polski na zaproszenie Bogdana Golika Prezydenta G&K Asia Euro Consortium, pełniącego jednocześnie funkcję Prezydenta EU-China Institute.


Głównym tematem spotkania była współpraca i pomoc firm chińskich z regionu Tianjin w promocji polskiego eksportu do ChRL. Prezydent Pracodawców RP, Andrzej Malinowski nawiązując do listopadowej wizyty delegacji biznesu z Chin, podpisanej przez Wicepremiera Waldemara Pawlaka i wiceministra handlu Chin Jiang Zengwei deklaracji, której celem jest zacieśnienie stosunków między obydwoma krajami i wsparcie polskiego eksportu do Państwa Środka, powiedział że jesteśmy zainteresowani współpracą oraz inwestycjami infrastrukturalnymi przedsiębiorstw z Chin w Polsce. Podkreślił, iż polski biznes jest przyjazny i otwarty w stosunku do partnerów chińskich, zaznaczył jednak, iż prowadząc działalność w Polsce przedsiębiorcy chińscy winni przestrzegać standardów dotyczących warunków zatrudnienia. - Jesteśmy wyczuleni na działania dumpingowe. Wiemy, że nie są one stosowane w Chinach, lecz niestety spotykamy się z nimi w Polsce – powiedział Prezydent Pracodawców RP.


Partnerzy chińscy zadeklarowali chęć współpracy i przyjęli z zadowoleniem deklarację pomocy, gdyby napotkali w Polsce problemy realizując nowe projekty gospodarcze. Ze swej strony zapewnili, iż gotowi są udzielić wszelkiego wsparcia przedsiębiorcom planującym wejść na rynek chiński w rejonie Tianjin.