English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Seminarium „Młoda Polonia, a stary kraj”

19-11-2010

W dniach 19-21 listopada odbywa się w Warszawie seminarium „Młoda Polonia, a stary kraj” – nowoczesny model współpracy i wzajemne relacje na miarę XXI wieku. Piątkowe spotkanie, które odbyło w siedzibie Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych zainaugurowali Prezydent Pracodawców RP – Andrzej Malinowski, Marta Lefik – Prezydent Pangea Polska oraz Sławomir Majman, Prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

 

- Chcemy, by młodzi polscy przedsiębiorcy na całym świecie korzystali z polskiego rozwoju gospodarczego i włączyli się w budowę nowoczesnej gospodarki opartej na wiedzy i innowacyjności. Chcemy, by firmy tu w kraju, korzystały z dorobku intelektualnego i ekonomicznego Polaków pracujących za granicą. Ta synergia potrzebna jest nam wszystkim, potrzebna jest naszemu państwu – powiedział Prezydent Andrzej Malinowski.

 

Celem seminarium jest pogłębienie relacji z Polonią z całego świata, która coraz częściej szuka partnerów nad Wisłą. W seminarium, oprócz przedsiębiorców i przedstawicieli polskiej administracji państwowej, wzięło udział kilkudziesięciu młodych przedsiębiorców polskiego pochodzenia ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Irlandii oraz Wielkiej Brytanii.