English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Echa apelu Pracodawców RP do Premiera Donalda Tuska

13-12-2010

24 listopada w wydaniu Gazety Wyborczej oraz Rzeczypospolitej Pracodawcy RP opublikowali list otwarty do Premiera RP Pana Donalda Tuska. Prezydent Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Malinowski, w imieniu milionów Klientów korzystających z usług firm telekomunikacyjnych, tysięcy pracowników i ich rodzin zatrudnionych w tym sektorze oraz partnerów biznesowych współpracujących z operatorami, zwrócił się z prośbą o bardziej wnikliwe przyjrzenie się decyzji UOKiK o nałożeniu kary na firmę PTC Era w wysokości 123 milionów złotych za rzekome utrudnianie kontroli. W ocenie organizacji decyzja Pani Prezes UOKIK o nałożeniu kary, jej wielkości oraz uzasadnienie, wywołują protest, któremu Pracodawcy RP dali wyraz poprzez ogłoszenia.

 

26 listopada do organizacji dotarł list Klausa Hartmanna, Dyrektora Generalnego Polskiej Telefonii Cyfrowej Sp. z o. o., w którym czytamy m.in.: „PTC nie zgadza się z decyzją Prezesa UOKiK o nałożeniu kary i w związku z tym zastosowała odpowiednie środki prawne, to znaczy wniosła odwołanie od tej decyzji do Sądu. Natomiast formułowanie zarzutów pod adresem organów administracji w taki sposób, jak uczyniono to w liście, jest sprzeczne z przyjętą przez PTC kulturą postępowania”.

 

Odpowiadając na list, Prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski zajął następujące stanowisko: „Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej są największą polską organizacją grupującą Pracodawców, podejmującą wszystkie istotne tematy mające wpływ na prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce. Działamy w ramach posiadanych uprawnień przewidzianych przepisami prawa. Nasza publiczna aktywność jest podejmowana albo na wniosek naszych członków albo z własnej inicjatywy. (...) Lektura treści ogłoszenia nie pozostawia żadnej wątpliwości, że jest to stanowisko naszej organizacji, a nie działanie w imieniu Pana firmy”.

  

30 listopada do Pracodawców RP dotarł kolejny list, tym razem od Prezesa Zarządu INFO TV FM, Zbigniewa Gumulińskiego, w którym czytamy m.in. „Jestem zaskoczony, że bez należytych podstaw ostro krytykuje Pan instytucje demokratycznego Państwa i występuje przeciw zasadom konkurencji i poszanowania prawa”. Prezydent Andrzej Malinowski odniósł się do tego i innych zarzutów w odpowiedzi, którą wysłał do INFO TV FM 7 grudnia br.

 

Cała korespondencja i opublikowane w tej sprawie artykuły prasowe do pobrania poniżej.

 

 

Artykuły prasowe


 

 

Pliki do pobrania

Apel Prezydenta Pracodawców RP Andrzej Malinowskiego do Premiera RP Donalda Tuska z dnia 24 listopada 2010 roku.

List Pana Klausa Hartmanna, Dyrektora Generalnego PTC Sp. z o.o. do Prezydenta Pracodawców RP Andrzeja Malinowskiego z dnia 25 listopada 2010 roku.

Odpowiedź z dnia 30 listopada 2010 r. Prezydenta Pracodawców RP, Andrzeja Malinowskiego na list Pana Klausa Hartmanna, Dyrektora Generalnego PTC Sp. z o.o.

List Pana Zbigniewa Gumulińskiego, Prezesa Zarządu INFO-TV-FM Sp. z o.o. do Prezydenta Pracodawców RP Andrzeja Malinowskiego z dnia 30 listopada 2010 roku.

List Prezydenta Pracodawców RP Andrzeja Malinowskiego do Pana Jarosława Kurskiego, Zastępcy Redaktora Naczelnego Gazety Wyborczej z dnia 7 grudnia 2010 roku.

Odpowiedź z dnia 7 grudnia 2010 r. Prezydenta Pracodawców RP, Andrzeja Malinowskiego na list Pana Zbigniewa Gumulińskiego, Prezesa Zarządu INFO-TV-FM Sp. z o.o.