English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski nagrodzony statuetką Lodołamaczy

01-06-2010

Prezydent Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Malinowski otrzymał dziś prestiżową nagrodę w konkursie Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych Lodołamacze 2010, propagującym zatrudnianie osób niepełnosprawnych. W imieniu Prezydenta Pracodawców RP statuetkę odebrała Dyrektor Generalna, Agata Kulak.

 

Jak czytamy w uzasadnieniu Kapituły, Prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski otrzymał Lodołamacza Specjalnego za szczególną wrażliwość społeczną i odpowiedzialną politykę personalną, uwzględniającą potrzeby osób niepełnosprawnych. Zdaniem Kapituły działalność Andrzeja Malinowskiego na polu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych stanowi wzór godny naśladowania.

 

Ideą konkursu Lodołamacze jest nagradzanie firm, przedsiębiorców i osób prywatnych wybitnie angażujących się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych, dostrzegających sens i konieczność ich aktywizacji zawodowej poprzez tworzenie nowych, coraz lepszej jakości miejsc pracy.

 

Statuetka jest wyróżnieniem dla tych, którzy decydując się na zatrudnienie osób niepełnosprawnych, prowadzą jednocześnie wobec nich przyjazną politykę personalną, przełamują bariery, walczą z niechęcią i obojętnością społeczeństwa.

 

Wśród gości uroczystości, która odbyła się w warszawskim teatrze Kamienica, byli m.in. Marszałek województwa Mazowieckiego Adam Struzik i Marszałek Sejmu, Marek Borowski.