English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Pracodawcy RP za rozwojem projektu CSR

20-12-2010

Wśród coraz większej liczby polskich pracodawców wzrasta świadomość wpływu prowadzonej działalności gospodarczej na otoczenie. Dlatego też coraz większym zainteresowaniem cieszą się projekty dotyczące strategii społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR - corporate social responsibility).

 

Jednym z podstawowych założeń CSR jest dbałość o interesy i prawa pracownicze pracowników oraz współpraca ze związkami zawodowymi, która służy budowaniu właściwych relacji międzyludzkich w miejscu pracy. Odpowiedzialny pracodawca, kierujący się strategią CSR, zdaje sobie sprawę, że osiągnięcie sukcesu gospodarczego zależy od pracowników, którzy czerpią satysfakcję z pracy zawodowej Cel ten realizowany jest poprzez upowszechnianie oraz przekazywanie konkretnych modeli, wiedzy i narzędzi niezbędnych do zainicjowania procesu odpowiedzialnego biznesu.

 

Pracodawcy RP są inicjatorami i propagatorami projektu skierowanego do przedsiębiorców „Koalicja na rzecz odpowiedzialnego biznesu”. Jednym z kluczowych elementów projektu CSR są działania z zakresu inwestycji w rozwój pracowników, takiej jak warsztaty, szkolenia, dofinansowanie edukacji czy organizacja praktyk. Podejmowane są działania na rzecz różnorodności w miejscu pracy, wyrównywania szans (dążenie do zachowania równowagi płci, podejmowanie inicjatyw w zakresie aktywizacji osób po 50. roku życia, zatrudnianie osób niepełnosprawnych) oraz warsztaty komunikacji wewnętrznej między pracownikami.

 

Pracodawcy RP podkreślają, że stosując praktyki wynikające z CSR można osiągnąć sukces gospodarczy. Bez zbudowania zaufania w firmie pomiędzy menedżmentem a pracownikami nie da się stworzyć dobrego wizerunku firmy.