English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Wizyta Sekretarza Generalnego IOE w siedzibie Pracodawców RP

01-03-2011

28 lutego br. na zaproszenie Prezydenta Pracodawców RP, Andrzeja Malinowskiego, przyjechał do Warszawy Sekretarz Generalny Międzynarodowej Organizacji Pracodawców (IOE), Antonio Pe ñ alosa. Wizyta była okazją do wymiany doświadczeń i wypracowania wspólnej polityki wobec zagrożeń związanych z globalizacją i kryzysem gospodarczym oraz sytuacją na rynku zatrudnienia.

 

 

Pracodawcy RP zorganizowali spotkanie z przedstawicielami Prezydium organizacji, które zakończył lunch z udziałem Ministrów: Jolanty Fedak, Minister Pracy i Polityki Społecznej oraz Rafała Baniaka, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Gospodarki. Penalosa spotkał się także z dziennikarzami największych polskich gazet.

 

Międzynarodowa Organizacja Pracodawców (IOE) istnieje od 1920r i obecnie zrzesza 148 członków z 141 krajów. IOE uznawana jest za jedyny podmiot działający w imieniu Pracodawców na poziomie międzynarodowym, podejmujący problematykę zatrudnienia i spraw socjalnych. Pan Antonio Peñalosa jest Sekretarzem Generalnym IOE od 1999r a jego misją jest koordynowanie stanowisk politycznych organizacji członkowskich, utrzymywanie relacji i rozwój współpracy merytorycznej z innymi organizacjami publicznymi zainteresowanymi tematyką rynku pracy i swobody działalności gospodarczej.