English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Pracodawcy RP popierają ideę e-sądów

07-04-2011

Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej od początku wspierali powstanie e-sądu, dlatego sukces, jaki odniosła ta mająca ogromne znaczenie dla przedsiębiorców instytucja, jest dodatkowym powodem do zadowolenia.

 

W e-sądzie, działającym przy Sądzie Rejonowym w Lublinie, rozpatrzono już ponad milion spraw. Świadczy to o tym, jak wielkim zainteresowaniem i przychylnością cieszy się taka forma załatwiania sporów prawnych, stanowiąca znaczne odciążenie sądów powszechnych, co przekłada się z kolei na szybkość ich procedowania.

W elektronicznym postępowaniu rozpatrywane są pozwy o zapłatę w trybie upominawczym. Dotyczą one najprostszych spraw, takich jak zaległe opłaty za prąd bądź telefon. W związku z tym, iż cała procedura odbywa się elektronicznie, postępowanie stanowi ogromne ułatwienie i oszczędność dla przedsiębiorców, którzy dokumenty mogą przesyłać z dowolnego miejsca w kraju.

 

Pracodawcy RP popierają projekt przygotowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości, dzięki któremu miałyby powstać e-sądy w kilku innych miastach.