English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Branżowo o CSR

29-04-2011

29 kwietnia w dzienniku Rzeczpospolita został opublikowany dodatek Odpowiedzialny biznes w branży teleinformatycznej, przygotowany przez Pracodawców RP.


Branża teleinformatyczna to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów gospodarki. Rosnące oczekiwania klientów generują intensywny postęp technologiczny. Jednak wymagania, jakie stawia społeczeństwo firmom teleinformatycznym, to tylko jedno z wielu wyzwań stojących przed całą branżą. Równie ważne jest bowiem odpowiedzialne prowadzenie biznesu. Jaka jest zatem rola branży teleinformatycznej w zrównoważonym rozwoju? W dzisiejszym dodatku eksperci z firmy PwC odpowiedzą na to pytanie, ukażą także wyzwania i możliwości, jakie stoją przed całym sektorem.


Publikacja zawiera również wyniki badań na temat społecznej odpowiedzialności biznesu w sektorze teleinformatycznym. Artykuł ukazuje w jakim stopniu pracownicy tej branży rozumieją pojęcie CSR, prezentuje też stanowisko kluczowych interesariuszy. Dodatek porusza również zagadnienia związane m.in. z działaniami przeciwko wykluczeniu informacyjnemu (np. osób w wieku dojrzałym i niepełnosprawnych) oraz kwestii dotyczących bezpieczeństwa w internecie, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci.


Zachęcamy do zapoznania się z naszą publikacją, która stanowi interesujący przegląd działań oraz wyzwań i możliwości, jakie stoją przed branżą teleinformatyczną.


Pracodawcy RP, w ramach projektu „Koalicja na rzecz odpowiedzialnego biznesu”, przygotowują kolejne dodatki branżowe, poświęcone społecznej odpowiedzialności biznesu w sektorach: paliwowo-energetycznym, farmaceutycznym, FMCG, finansowym oraz budowlanym.

Pliki do pobrania

Odpowiedzialny Biznes w branży teleinformatycznej, Rzeczpospolita, 29 kwietnia 2011 r.