English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Nie będzie wyższych opłat za indywidualne interpretacje

12-05-2011

Sukcesem zakończyła się walka Pracodawców RP o wykreślenie z projektu założeń do nowelizacji ustawy o ordynacji podatkowej podniesienia opłaty za interpretacje indywidualne. Najnowsza wersja tego dokumentu nie przewiduje takiego rozwiązania.

 

 

Najnowszy projekt założeń z 10 maja 2011 roku nie przewiduje planowanego dotychczas przez Ministerstwo Finansów wzrostu opłat za wydawanie interpretacji indywidualnych. Warto podkreślić, że jeszcze w projekcie z 14 kwietnia resort proponował zróżnicowanie opłat dla podmiotów różnej wielkości. Najwyższa stawka miałaby wynosić 1 000 zł, najmniejsza, zgodnie z obecnymi przepisami, 40 zł. Ministerstwo Finansów ostatecznie wycofało się z tego pomysłu i wielkość opłaty nadal wynosić będzie dla wszystkich wnioskodawców 40 zł.

 

 

- Biorąc pod uwagę stopień skomplikowania przepisów prawa podatkowego wskazywaliśmy, że tak drastyczne zwiększenie wysokości opłat za wydawanie interpretacji indywidualnych jest błędne i dlatego od początku prac nad założeniami do nowelizacji wyrażaliśmy sprzeciw wobec tych zmian. Decyzja resortu jest wynikiem naszych licznych interwencji. Dobrze się więc stało, że Ministerstwo zgodziło się ze zdroworozsądkowymi argumentami – mówi ekspert Pracodawców RP, Piotr Rogowiecki.