English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Pracodawcy RP będą współpracowali z Jordańsko-Europejskim Stowarzyszeniem Biznesu

12-05-2011

W czwartek 12 maja doszło do podpisania porozumienia o współpracy między Pracodawcami  RP a Jordańsko-Europejskim Stowarzyszeniem Biznesu (JEBA). Umowa ułatwi współdziałanie w obszarze gospodarczych zainteresowań obu organizacji.

 

Ratyfikację dokumentu poprzedziło polsko-jordańskie seminarium z udziałem przedstawicieli przedsiębiorstw obu krajów oraz Ministerstwa Gospodarki. W czasie wystąpienia otwierającego Wiceprezydent Pracodawców RP Ada Kostrz-Kostecka zaznaczyła, że seminarium i podpisanie porozumienia o współpracy pozwoli na bliższe poznanie się przedsiębiorców obu krajów, co z kolei powinno przełożyć się nawiązane korzystnych dla obu partnerów kontaktów gospodarczych. - Mam również nadzieję, że uda się nam wypracować konkretne pomysły i postulaty, które wezmą pod uwagę rządy naszych krajów – dodała Ada Kostrz-Kostecka.
 

W naszym odczuciu, mimo wyraźnego zwiększenia kontaktów w ostatnim okresie, obecna współpraca gospodarcza i handlowa nadal nie odzwierciedla możliwości, jakie mogą zaoferować sobie nasze kraje – mówił w czasie seminarium Wiceminister Gospodarki Rafał Baniak.
 

Jordańsko-Europejskie Stowarzyszenie Biznesu zostało założone w 1995 roku przez jordańskich przedsiębiorców sektora prywatnego. Organizacja zrzesza szerokie spektrum firm - także z Europy. Celem stowarzyszenia jest m.in. działalność na rzecz współpracy gospodarczej z krajami europejskimi. Aktywność skupia się na sektorze małych oraz średnich przedsiębiorstw.