English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Branża paliwowo-energetyczna okiem ekspertów

31-05-2011

30 maja br. w dzienniku Rzeczpospolita ukazał się drugi z serii sześciu dodatków, Odpowiedzialny biznes w branży paliwowo-energetycznej. Publikacja została przygotowana przez Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej w ramach projektu „Koalicja na rzecz odpowiedzialnego biznesu”.


Przedsiębiorstwa z branży paliwowo-energetycznej stoją przed ogromnym wyzwaniem - z jednej strony w Polsce i na świecie rośnie zapotrzebowanie na energię i paliwa, z drugiej zaś wywierana jest presja, by ograniczać emisję zanieczyszczeń. Z badań przeprowadzonych przez SMG/KRC na zlecenie Pracodawców RP wynika, że tylko 45 proc. Polaków uważa, że firmy z branży paliwowo-energetycznej postępują odpowiedzialnie wobec społeczności lokalnych. W opinii polskiego społeczeństwa odpowiedzialność przedsiębiorstw paliwowo-energetycznych oznacza przede wszystkim zagwarantowanie bezpieczeństwa energetycznego, dbałość o ekologię, czy edukowanie klientów z zakresu efektywnego wykorzystywania energii.


Zapytaliśmy ekspertów, czy branża wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom. Odpowiedzi znajdą Państwo w dodatku Odpowiedzialny biznes w branży paliwowo-energetycznej. O wieloletniej tradycji społecznej odpowiedzialności firmy PGNiG opowiedział jej prezes Michał Szubski. Przedstawił założenia powstania w 2009 r. Strategii Zrównoważonego Rozwoju oraz jak dzięki niej udaje się połączyć cele biznesowe ze społecznymi i środowiskowymi. Z kolei prezes Grupy Tauron Dariusz Lubera zaprezentował, jak w praktyce wygląda realizacja czterech kluczowych wartości: bezpieczeństwa, troski o społeczności lokalne, zrównoważonego rozwoju i ekologii. Natomiast prezes Urzędu Regulacji Energetyki Marek Woszczyk pokazał, jakie są obowiązki regulatora na rzecz wspierania idei odpowiedzialnego biznesu i edukacja firm w tym zakresie.


Ponadto w dodatku znalazły się komentarze i analizy badań oraz ocena osiągnięć i wyzwań, jakie stoją przed branżą paliwowo-energetyczną. Zapraszamy do zapoznania się z publikacją, która jest również dostępna na stronie www.koalicjacr.pl