English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Znamy finalistów VII edycji konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku!

06-06-2011

Pięć firm zakwalifikowanych do ścisłego finału konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku potwierdza, że małe polskie przedsiębiorstwa potrafią znaleźć unikatowy pomysł na biznes oraz być nowatorskie. Kapituła konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku wyłoniła pięciu finalistów, którzy mają szansę na główną nagrodę w wysokości 40 000 zł oraz tytuł Mikroprzedsiębiorcy Roku. Ponadto każdy z pozostałych uczestników finału otrzyma wyróżnienie o wartości 15 000 zł. Zwycięzcę konkursu poznamy 16 czerwca br. podczas uroczystej gali wręczenia nagród w Sali Głównej Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

Wśród wyróżnionych mikroprzedsiębiorstw znalazły się: firma Ecoplastic Technologies z Bielska Białej, dystrybutor technologii biodegradacji tworzyw sztucznych, Mobilne Laboratorium Techniki Budowlanej z Wałbrzycha wykonujące badania parametrów technicznych okien i drzwi w miejscu ich produkcji, przedsiębiorstwo Solar Solution z Żagania zajmujące się wytwarzaniem oraz sprzedażą produktów bazujących na źródłach energii odnawialnej m.in. lamp solarnych, firma Sznerski Guss z Nysy specjalizująca się w optymalizacji technologii wytapiania metali oraz Zakład Stolarki Zabytkowej i Współczesnej “Stolarmix” z miejscowości Paterek w województwie kujawsko-pomorskim, który zajmuje się renowacją, rekonstrukcją oraz wykonywaniem replik stolarki okiennej oraz drzwiowej.

 

– Główny produkt laureata I edycji konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku, syntezator mowy IVONA, został właśnie uznany za najlepszy komercyjny syntezator mowy na świecie. Pół roku temu laureat VI edycji, pan Jacek Wojciechowicz, wprowadził swoją firmę na giełdę New Connect. Tegoroczna finałowa piątka to firmy, które na tle pozostałych biorących udział w konkursie wyróżnia innowacyjność oraz nowatorstwo w stosunku do podobnych przedsięwzięć na rynku. Trzymamy za nich kciuki i oczekujemy wieści o ich rynkowych sukcesach – mówi Krzysztof Kaczmar, Dyrektor Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy.

 

Celem organizowanego od 7 lat konkursu jest wspieranie mikroprzedsiębiorczości, będącej jedną z podstawowych form prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Do tej pory nagrodzonych zostało 55 przedsiębiorców z całego kraju.

 

– Cieszy nas, że już kolejny raz do ścisłego finału konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku zakwalifikowane zostały firmy działające poza największymi aglomeracjami, z których wiele kontynuuje tradycje rodzinne. Potwierdza to fakt, że aby osiągnąć sukces w biznesie najważniejszy jest innowacyjny pomysł oraz konsekwentne dążenie do celu. Miejsce prowadzenia działalności wydaje się być sprawą drugorzędną – dodaje Krzysztof Kaczmar, Dyrektor Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy.

 

Informacje o firmach zakwalifikowanych do finału:

• Ecoplastic Technologies z Bielska Białej jest twórcą innowacyjnej technologii przyspieszającej degradację odpadów dzięki zastosowaniu modyfikatorów do tworzyw sztucznych. Ten nowatorski pomysł zyskał popularność na rynku, o czym świadczy podwojenie przychodów w skali rocznej zarówno w 2009, jak i 2010 roku.
http://www.ecoplastic.pl

• Mobilne Laboratorium Techniki Budowlanej z Wałbrzycha to jedyna w Europie jednostka wykonująca badania okien i drzwi (m.in. wodoszczelności, przepuszczalności powietrznej, izolacji cieplnej) w fabryce klienta. Możliwość obserwacji w trakcie badań daje producentowi pełną wiedzę na temat efektów pracy oraz zastosowanych rozwiązań technologicznych. Mobilne Laboratorium Techniki Budowlanej to firma rodzinna, która w 2009 roku została wyróżniona w Konkursie Krajowi Liderzy Innowacji. Podmiot dynamicznie się rozwija – potroił poziom przychodów w ubiegłym roku w porównaniu do poprzedniego (blisko 1 mln zł). 
www.mobiltb.pl

• Sznerski Guss z Nysy to firma specjalizująca się w optymalizacji technologii wytapiania metali i skały. Opracowanie autorskiej technologii – aktywatora koksu Anver zdecydowanie zwiększa efektywności produkcji. Technologia ta uzyskała Złoty Medal na Międzynarodowych Targach Wynalazków „Idee – Wynalazki – Nowości” 2010 w Norymberdze. Obecnie firma jest na etapie finalizowania zasad współpracy z czołowymi firmami branżowymi w Europie. Technologia Anver ma ponadto istotne znaczenie w dobie ograniczeń emisji CO2.
www.sznerski.com

• Solar Solution z Żagania jest producentem i wykonawcą oświetlenia solarno-hybrydowego bazującego na odnawialnych źródłach energii. Kluczowym produktem przedsiębiorstwa są latarnie solarne lub hybrydowe LED, które mogą być usytuowane w dowolnym miejscu, do którego nieopłacalne jest doprowadzenie energii elektrycznej. Ich zastosowanie jest znakomitym sposobem na obniżenie kosztów związanych ze zużyciem energii.
www.solar-solution.pl

• Zakład Stolarki Zabytkowej i Współczesnej „Stolarmix” zlokalizowany jest w miejscowości Paterek w województwie kujawsko-pomorskim. Obecny właściciel firmy kontynuuje wielopokoleniowe tradycje stolarskie. Posiada sprecyzowany kilkuletnie plany rozwoju firmy oraz parku maszynowego i tym samym stopniowej automatyzacji procesów produkcji. Zamiłowanie do stolarki zabytkowej połączone z działalnością komercyjną na szeroką skalę to rzadki przykład synergii tradycyjnego rzemiosła z innowacyjnością.
www.stolarmix.com.pl


Honorowy patronat nad VII edycją konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku objął Wicepremier i Minister Gospodarki Waldemar Pawlak. Partnerami są także: Krajowa Izba Gospodarcza, Pracodawcy RP, Związek Rzemiosła Polskiego, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Inicjatywa Firm Rodzinnych.

 

Dodatkowych informacji udzielają:

Paweł Zegarłowicz, Dyrektor Biura Prasowego Citi Handlowy,
tel. (22) 657 72 97, e-mail:

Krzysztof Kaczmar, Dyrektor Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy,
tel. 501 128 882, e-mail:


Działająca od 1996 roku Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy wspiera w imieniu Banku prace na rzecz dobra publicznego w obszarach tematycznych takich jak: edukacja, rozwój lokalny i ochrona dziedzictwa kulturowego. Realizowane przez nią działania obejmują m.in. program edukacji finansowej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Moje Finanse organizowany wspólnie z NBP i Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości; Wolontariat Pracowniczy (program zaangażowania pracowników Citi Handlowy w wybrane przedsięwzięcia społeczne), konkursy: Mikroprzedsiębiorca Roku i o Nagrodę Banku Handlowego w Warszawie SA za szczególny wkład w rozwój nauki w sferze ekonomii i finansów oraz Nagrodę im. prof. Aleksandra Gieysztora za osiągnięcia w dziedzinie ochrony polskiego dziedzictwa kulturowego.

 

Bank Handlowy w Warszawie S.A. to jedna z największych instytucji finansowych w Polsce, oferująca pod marką Citi Handlowy bogaty i nowoczesny asortyment produktów i usług bankowości korporacyjnej, inwestycyjnej i detalicznej. Bank Handlowy obsługuje 20 tys. klientów korporacyjnych i 965 000 klientów indywidualnych poprzez nowoczesne kanały dystrybucji oraz sieć 153 oddziałów. W skład grupy kapitałowej Banku wchodzą takie podmioty jak: Dom Maklerski Banku Handlowego i Handlowy Leasing. Przynależność do Citigroup, największej na świecie instytucji finansowej, zapewnia klientom Banku Handlowego dostęp do usług finansowych w ponad 100 krajach.
Dodatkowe informacje można uzyskać na stronie internetowej www.citihandlowy.pl