English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Wektory 2011 wręczone

15-01-2012

W sobotę 14 stycznia na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia prestiżowych nagród Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej - Wektorów 2011. Wyróżnieniem uhonorowano wybitne postaci – przedsiębiorców, polityków, dziennikarzy a także instytucje, których działalność może być wzorem dla innych.

 

Wektory przyznawane są za działalność przynoszącą szczególne korzyści polskiej gospodarce oraz tworzenie klimatu sprzyjającego rozwojowi przedsiębiorczości. W uroczystości wzięło udział ponad czterysta osób.

 

Laureatami 10. edycji Wektorów zostali (wg kolejności wręczania nagród):

 

 • Autostrada Wielkopolska SA

Za realne przybliżenie Polski do zachodnich sąsiadów. Za konsekwentne udowadnianie światu, że polscy przedsiębiorcy nawet w trudnych czasach umieją odnosić sukcesy.

 

W imieniu firmy statuetkę odebrał dr Jan Kulczyk, Przewodniczący Rady Nadzorczej

 

 

 

 • Gdańsk Transport Company SA

Za - niemożliwe od 20 lat - spełnienie marzeń milionów Polaków chcących jeździć po polskich autostradach. Za pokazanie urzędnikom i politykom, że korzyści z Partnerstwa Publiczno-Prywatnego odnosi całe państwo.

 

W imieniu firmy statuetkę odebrali: Wiceprezes Zarządu GTC SA, Anna Tomczak oraz Prezes Zarządu NDI SA, Jerzy Gajewski

 

 

 

 • Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych

Za dwudziestoletnie, perfekcyjne prowadzenie i nadzorowanie depozytowo-rozliczeniowego systemu obrotu papierami wartościowymi. Za przemyślaną i odpowiadającą wyzwaniom strategię rozwoju.

 

W imieniu firmy statuetkę odebrała Prezes Zarządu, Iwona Sroka

 

 

 

 • Elżbieta Bieńkowska, Minister Rozwoju Regionalnego

Za wzbogacony wyjątkowym wdziękiem profesjonalizm urzędnika państwowego. Za serce i skuteczność w budowaniu pomyślności ekonomicznej polskich Małych Ojczyzn i całego państwa.

 

Statuetka zostanie przekazana Laureatce w najbliższym terminie

 

 

 

 • Grzegorz Hajdarowicz, Przewodniczący Rady Nadzorczej Presspublica

Za pasję i konsekwencję w budowaniu - opartego o nowoczesne technologie - niezależnego rynku medialnego w Polsce. Za masowe przenoszenie czytelników do wirtualnej rzeczywistości. Za biznesową skuteczność i obywatelską odpowiedzialność.

 

Statuetkę odebrał Laureat

 

 

 

 • Zbigniew Jagiełło, Prezes Zarządu PKO BP

Za spektakularny sukces PKO BP w czasach kryzysu finansowego i ostrej konkurencji. Za wizję rozwoju banku i skuteczne umacnianie pozycji lidera na rynku Europy Środkowo-Wschodniej.

Statuetkę odebrał Laureat

 

 

 

 • Robert Kusiak, Prezes ID Marketing SA

Za międzynarodową ekspansję i spektakularne wejście na pocztowy rynek naszych południowych sąsiadów - Czech i Słowacji. Za konsekwencję w budowaniu nowoczesnej i konkurencyjnej firmy.

 

Statuetkę odebrał Laureat

 

 

 

 • Dariusz Lubera, Prezes Zarządu TAURON Polska Energia SA

Za obdarowywanie Polaków “dobrą energią”. Za umiejętne dostosowywanie interesów kierowanej przez siebie spółki do losów milionów polskich rodzin i odpowiedzialną strategię rozwoju firmy Tauron SA.

 

Statuetkę odebrał Laureat

 

 

 • Kpt. Tadeusz Wrona

Za udowodnienie, że “polski bohater” wcale nie musi być męczennikiem, a gwarancją sukcesu - nawet w ekstremalnej sytuacji - jest opanowanie, perfekcyjne wykorzystanie wiedzy oraz wierność procedurom.

 

Statuetkę odebrał Laureat

 

 

 

 • CD Projekt RED

Za niezwykłą w polskich warunkach umiejętność komercjalizacji ludzkich marzeń, baśni i świata fantasy. Za realny wpływ na rozwój wyobraźni i kształtowanie inteligencji setek milionów ludzi na całym świecie.

 

W imieniu firmy statuetkę odebrał Adam Badowski, Członek Zarządu i Dyrektor Zarządzający Studia CD Projekt RED.

 

CD Projekt RED został w tym roku wyróżniony dwukrotnie. Druga statuetka została przyznana przez czytelników Pulsu Biznesu, którzy w plebiscycie na Przedsiębiorcę Roku 2011 wskazali na współzałożyciela firmy, Michała Kicińskiego. W jego imieniu nagrodę Wektora z rąk Zastępcy Redaktora Naczelnego Pulsu Biznesu, Grzegorza Nawackiego odebrał Członek Zarządu i współzałożyciel CD firmy, Marcin Iwiński. Przedsiębiorca Roku został uhonorowany

 

Za spektakularny sukces gry „Wiedźmin”, którą kupiło ponad milion osób na całym świecie. Za strategię rozwoju, dającą nadzieję na rynkowy sukces i wykreowanie polskiej marki na wszystkich kontynentach.


W tym roku Pracodawcy RP przyznali także nagrodę specjalną - Wektora 20-lecia. Otrzymał ją:

 

 • Bogusław Kott, Prezes Zarządu Banku Millennium SA

Za osobisty, twórczy wkład w ustrojową transformację polskiej gospodarki. Za konsekwentne budowanie nowoczesnego systemu bankowego w Polsce oraz troskę o klientów i akcjonariuszy.

 

Statuetkę odebrał Laureat

 


Wektory przyznawane są od 2002 r. W tym czasie nagroda ta zyskała prestiż i uznanie nie tylko w środowisku polskich przedsiębiorców, ale także polityków, ludzi nauki i sztuki oraz w świecie mediów.


Wektor to statuetka autorstwa Michała Kubiaka symbolizująca człowieka kroczącego z podniesioną głową, który nie zważa na przeszkody i przeciwności losu.

 

Dziękujemy wszystkim sponsorom za pomoc w organizacji gali wręczenia Wektorów 2011. Dzięki Państwa współpracy możemy dziś wspólnie poszczycić się wielkim sukcesem organizacyjno-medialnym, który odbił się szerokim echem zarówno w środowisku biznesu jak i polityki, o czym świadczą docierające do nas liczne pochwały.