English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Pracodawcy RP laureatem Nagrody im. Andrzeja Bączkowskiego

31-01-2012

Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej zostali jednym z laureatów Nagrody im. Andrzeja Bączkowskiego. Decyzją Kapituły tegoroczne wyróżnienie zostało przyznane partnerom społecznym, zasiadającym w Trójstronnej Komisji. W imieniu organizacji nagrodę odebrała Wiceprezydent Pracodawców RP, Iwona Sroka.
 

Nagroda im. Andrzeja Bączkowskiego przyznawana jest od 15 lat, a otrzymują ją ci, którzy stanowią wzór służby publicznej, kierują się zasadą pracy ponad podziałami, działają w ważnych dla Polski dziedzinach, ze szczególnym uwzględnieniem dialogu społecznego i reform w sferze polityki społecznej.
 

Zmarły w 1996 roku Andrzej Bączkowski był prawnikiem i urzędnikiem państwowym. W latach 1991 – 1996 pełnił funkcje Wiceministra Pracy i Polityki Socjalnej oraz Ministra w rządzie Włodzimierza Cimoszewicza.
 

Andrzej Bączkowski był jednym z inicjatorów powołania w 1994 r. Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych, był jej pierwszym przewodniczącym aż do śmierci 7 listopada 1996 r. Członkami TK są przedstawiciele rządu, związków zawodowych i pracodawców.