English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Wektor dla Stowarzyszenia Techników i Inżynierów Polskich na Litwie

06-03-2012

Za zasługi w upowszechnianiu wiedzy technicznej i ekonomicznej, twórcze propagowanie osiągnięć współczesnej nauki oraz za inicjowanie nowatorskich form działalności gospodarczej - tak brzmi laudacja, którą odczytał podczas wręczania statuetki Prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski. Nagroda została przekazana w trakcie uroczystości 15-lecia Stowarzyszenia, które odbyło się 3 marca w Wilnie.

 

Stowarzyszenie Techników i Inżynierów Polskich na Litwie (STIP) istnieje od 1996 r.. Członkami STIP jest ok. 60 inżynierów, przedsiębiorców, menedżerów oraz naukowców z różnych branż. Są wśród nich wybitni profesorowie, doktorzy nauk z dziedziny budownictwa, informatyki, autotransportu, nanotechnologii oraz systemów laserowych.

 

Wektory przyznawane są osobom bądź instytucjom, które swoją działalnością, w różnych dziedzinach gospodarki, wskazują kierunki mogące być wzorem dla innych, wytyczają godne naśladowania kierunki postępowania. Są autorami nowatorskich rozwiązań szczególnie cennych dla polskiej gospodarki i życia społecznego.