English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Pracodawcy RP podpisali umowę o współpracy z rosyjską organizacją małego i średniego biznesu

18-05-2012

Podczas wizyty w Kaliningradzie Prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski podpisał umowę o współpracy ze Wszechrosyjską Pozarządową Organizacją Małego i Średniego Biznesu (OPORA Rosji), reprezentowaną przez Prezydenta tej organizacji Siergieja Borisowa.

 

Głównym celem porozumienia jest stworzenie korzystnych warunków dla partnerstwa biznesowego pomiędzy rosyjskimi a polskimi firmami, w szczególności zaś pomiędzy małymi i średnimi przedsiębiorstwami Rosji i Polski. Współpraca będzie realizowana m.in. poprzez: zidentyfikowanie możliwości biznesowych w obu krajach; organizację seminariów, konferencji, prezentacji, okrągłych stołów i wystaw w kwestiach objętych wzajemną współpracą; promowanie i rozpowszechnianie działalności Pracodawców RP i OPORY Rosji wśród lokalnych stowarzyszeń, firm i partnerów biznesowych; a także organizację szkoleń i seminariów w zakresie podejmowania działalności gospodarczej ze szczególnym uwzględnieniem krajowych przepisów.

 

Warto podkreślić, że OPORA Rosji jest jedną z głównych organizacji biznesu w Rosji i jedną z największych w Europie. Zrzesza 125 organizacji przedsiębiorców. Łącznie skupia ok. 370 000 przedsiębiorców, zatrudniających ok. 5 milionów pracowników. Organizacja prowadzi negocjacje z rządem i związkami zawodowymi odnośnie do stosunków pracy i zagadnień gospodarczych.

 

Prezydent OPORY Rosji, dr nauk ekonomicznych Siergiej Borisow, jest również Zastępcą Przewodniczącego Rosyjskiej Rządowej Komisji ds. Rozwoju Małego i Średniego Biznesu oraz Wiceprezydentem Sbierbanku, który planuje wejść na rynek Polski. Piastuje także stanowisko Członka Izby Społecznej Federacji Rosyjskiej.