English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Mediator pilnie poszukiwany

26-06-2012

W dniach 23–24 czerwca 2012 r. w siedzibie Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej odbyło się szkolenie wstępne otwierające cykl szkoleń dla trzydziestu ośmiorga mediatorów w sporach zbiorowych i kandydatów na mediatorów. Szkolenie cieszyło się ogromną popularnością, o czym świadczyć może wyczerpanie limitu miejsc już w drugim tygodniu od uruchomienia naboru.

 

W ramach szkolenia wstępnego uczestnicy usystematyzowali swoją wiedzę w zakresie funkcjonujących modeli dialogu społecznego oraz zapoznali się z wynikami najnowszych badań na ten temat. Poznali też istotne różnice pomiędzy mediacjami opartymi o prawo cywilne, karne oraz ustawę o rozwiązywaniu sporów zbiorowych.

 

Szkolenia realizowane w ramach projektu Mediator pilnie poszukiwany adresowane są zarówno do czynnych mediatorów figurujących na liście Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, jak i do kandydatów na mediatorów. Przez „kandydatów” należy rozumieć osoby zaangażowane w negocjacje ze związkami zawodowymi i dialog społeczny, zatrudnione w organizacjach i firmach będących członkami Pracodawców RP oraz pragnące w przyszłości ubiegać się o wpis na listę Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

 

Cykl szkoleniowy przewiduje szkolenie wstępne oraz sześć dwudniowych – a w przypadku kandydatów: sześć trzydniowych – zjazdów.

 

Więcej informacji o projekcie znajduje się tutaj.

 

Informacji o projekcie udziela Łukasz Krajnow: , (22) 518-87-49.

 

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Poddziałanie 5.5.2 – Wzmocnienie uczestników dialogu społecznego.