English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Apel o kompromis i zawarcie szybkiego porozumienia w sprawie recept refundowanych

29-06-2012

Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej apelują do administracji publicznej oraz środowisk lekarskich o szybkie zawarcie porozumienia dotyczącego recept refundowanych.

 

Zwracamy się do wszystkich środowisk o kompromis i ustalenie wspólnego wzoru umowy uprawniającej do wystawiania recept na leki refundowane przez lekarzy zawierających indywidualne umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.

 

Pracodawcy zrzeszeni w Organizacji, zaniepokojeni brakiem stabilizacji i bezpieczeństwa pacjentów w naszym kraju, zwracają się do Ministra Zdrowia, Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia, Naczelnej Izby Lekarskiej, Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy oraz wszystkich grup działających w systemie ochrony zdrowia o spotkanie się przy okrągłym stole i uzgodnienie wspólnego stanowiska.

 

Pracodawcy RP obawiają się, że sytuacja braku dostępu do leków może się powtórzyć po 1 lipca 2012 r., gdy zacznie obowiązywać nowy wzór umowy na wystawianie recept na leki refundowane – znacznie bardziej restrykcyjny niż poprzedni i budzący opór wśród lekarzy, którzy nie chcą podpisywać tych umów. Zmiana ta może spowodować, że pacjenci korzystający z prywatnych gabinetów lekarskich lub podmiotów, które nie posiadają umowy z NFZ, będą mieli problem z uzyskaniem recepty refundowanej.

 

Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej uważają, że zostały usunięte wszelkie przeszkody uniemożliwiające zawarcie kompromisowego porozumienia.

 

Prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski zwraca się do wszystkich środowisk o wypracowanie kompromisu i jest gotowy do podjęcia się roli negocjatora. Dobro pacjenta, jego zdrowie i poczucie bezpieczeństwa powinny bowiem być najważniejsze.