English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Asseco
Zakładki 3
zakladki_video

Asseco

DRUKUJ

Asseco

 

Misją spółki jest budowa międzynarodowej grupy kapitałowej skupiającej rentowne firmy, które produkują i dostarczają rozwiązania informatyczne. Asseco Poland SA jest największą spółką informatyczną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Stała się również istotnym graczem na europejskim rynku producentów oprogramowania. W rankingu „TOP 100 European Software Vendors” (publikowanym przez Truffle Capital) za rok 2009 Grupa Asseco znalazła się na 8 miejscu.


Asseco Poland SA specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania i jako największy software house z polskim kapitałem skutecznie konkuruje z liderami rynku światowego. Jako jedna z nielicznych firm w Polsce, Asseco Poland SA buduje i wdraża scentralizowane, kompleksowe systemy informatyczne dla sektora bankowego (korzysta z nich ponad połowa banków działających w naszym kraju). Spółka posiada również zaawansowane rozwiązania dla instytucji ubezpieczeniowych, wdrożone w największych firmach tego sektora oraz dedykowane systemy dla administracji publicznej, zbudowane m.in. dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy MSWiA.


Wraz z połączeniem z ABG SA, które miało miejsce na początku stycznia 2010 roku, Asseco Poland SA znalazło się ze swoimi rozwiązaniami na kilku nowych rynkach. Oferta spółki skierowana jest teraz również do branży energetycznej, telekomunikacji, służby zdrowia, samorządów lokalnych, rolnictwa i służb mundurowych oraz organizacji i instytucji międzynarodowych, takich jak NATO czy UE.


Asseco Poland SA jest również liderem w budowie międzynarodowej Grupy Kapitałowej, skupiającej rentowne firmy informatyczne z Europy. Po osiągnięciu pozycji lidera w Polsce, spółka  konsekwentnie buduje holdingi działające w poszczególnych regionach Europy:

  • Asseco Central Europe (Czechy, Słowacja, Węgry)
  • Asseco South Eastern Europe (Bałkany)
  • Asseco DACH (Niemcy, Austria, Szwajcaria)
  • Asseco South Western Europe (Francja, Włochy, Hiszpania, Portugalia)
  • Asseco Northern Europe (Skandynawia, kraje bałtyckie)

 

W najbliższych planach jest stworzenie holdingu Asseco Western Europe obejmującego Wyspy Brytyjskie, Holandię i Belgię oraz Asseco Eastern Europe działającego na terenie Rosji, Ukrainy i Białorusi.
W styczniu 2010 roku, Grupa Asseco zatrudniała ponad 8500 osób, z czego w Polsce około 5000 pracowników.