English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna British American Tabacco
Zakładki 3
zakladki_video

British American Tabacco

DRUKUJ

British American Tabacco

 

 

 

British American Tobacco Polska Trading Sp. z o.o jest częścią grupy BAT, międzynarodowego koncernu tytoniowego, który jest obecny w ponad 180 krajach i zatrudnia ponad 60 tysięcy pracowników na całym świecie. BAT jest spółką notowaną na giełdzie w Londynie (London Stock Exchange) i jest jedyną spółką z sektora tytoniowego, która od 9 lat nieprzerwanie jest częścią indeksu giełdowego Down Jones Sustainability Index w obszarze zrównoważonego rozwoju. Główne marki BAT to Dunhill, Kent, Vogue, Lucky Strike, Pall Mall i Viceroy.

 

BAT jest obecny w Polsce od 1991 roku. Prowadzi działalność poprzez dwie spółki: BAT Polska S.A. z siedzibą w Augustowie, która zajmuje się produkcją oraz BAT Polska Trading Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, która jest odpowiedzialna za dystrybucję. Łącznie BAT w Polsce zatrudnia około 1200 pracowników. BAT w Polsce ma blisko 30% udziału w rynku papierosów, co jest wynikiem organicznego wzrostu oraz połączenia ze Scandinavian Tobacco  S.A., które nastąpiło w 2008 roku.

 

Fabryka w Augustowie produkuje na potrzeby rynku krajowego, a także eksportuje do kikudziesięciu innych krajów. Obecnie szybko się rozwija i już teraz jest jedną z największych fabryk BAT na świecie.

 

Odpowiedzialność jest integralnym elementem globalnej strategii Grupy, a nasze zamierzenia handlowe realizujemy poprzez dialog z naszymi Partnerami, w sposób zgodny ze zmieniającymi się oczekiwaniami wobec producenta wyrobów tytoniowych w XXI wieku. Firma British American Tobacco przykłada dużą wagę do przestrzegania wszelkich zasad i standardów dotyczących prowadzonej działalności, stąd wprowadzone i przedstrzegane w firmie: Zasady Prowadzenia Biznesu, Standardy Postępowania w biznesie, Zasady Zatrudniania, a także Międzynarodowe Standardy Marketingowe.

 

Firma BAT w Polsce została wyróżniona takimi tytułami jak: Lider Polskiej Ekologii 2009, Dobra Firma 2009, 1-wsze miejsce rankingu Firm Odpowiedzialnych FOB w obszarze relacji z pracownikami czy nagrodą Quality International 2010.