English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Spotkanie Prezydenta Pracodawców RP z Sekretarzem Generalnym BIAC

04-04-2011

30 marca br. Prezydent Pracodawców RP, Andrzej Malinowski, oraz Przewodniczący Polskiej Sekcji BIAC, Mariusz Gaca, spotkali się z Sekretarzem Generalnym BIAC (Komitetu Doradczego Biznesu i Przemysłu przy OECD), Panem Tadahiro Asamim.

 

Głównym celem spotkania, które odbyło sie w Paryżu, było omówienie dalszej współpracy pomiędzy obiema organizacjami oraz szczegółów Zgromadzenia Ogólnego BIAC, które odbędzie się w dniach 7 – 8 kwietnia br. w Budapeszcie. W bieżącym roku wydarzenie to jest oficjalnie uznawane za jedną z imprez przy obchodach 50 – lecia istnienia Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD).

 

BIAC jest niezależną organizacją uznawaną oficjalnie przez OECD (Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju), jako ciało będące reprezentatywnym przedstawicielem biznesu i przemysłu. Jego rolą jest dostarczanie OECD i rządom krajów członkowskich opinii środowiska przedsiębiorców stanowiąc jednocześnie dogodne forum umożliwiające przedsiębiorcom uczestniczenie w międzyrządowych dyskusjach dotyczących polityki gospodarczej. Pracodawcy RP jest członkiem BIAC od 2005 roku.