English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Spotkanie Europejskiego Komitetu Ekonomiczno - Społecznego w Pradze

07-04-2009

Podczas nadzwyczajnego spotkania Europejskiego Komitetu Ekonomiczno - Społecznego (EKES) w dniach 2-3 kwietnia 2009 r. w Pradze, którego gospodarzem była Unia Producentów Czech i Moraw, z reprezentantami czeskiej prezydencji oraz partnerami społecznymi omówione zostały strategiczne priorytety Sekcji ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Obywatelstwa (Sekcja SOC).
 

Sekcja SOC, zajmuje się zagadnieniami zatrudnienia, warunków pracy, zdrowia w pracy, ochrony społecznej, równości płci, walki z dyskryminacją, poprawy mobilności, warunków edukacji i przestrzegania praw obywatelskich.
 

W spotkaniu wzięli udział reprezentanci wielu czeskich partnerów społecznych, a także Michal Sedlacek, Zastępca Ministra Pracy i Spraw Społecznych, który podziękował EKES za cenne opinie, które zostaną wykorzystane na nadchodzącym szczycie dotyczącym zatrudnienia w Pradze, gdzie 7 maja br. spotkają się przedstawiciele związków zawodowych, pracodawców i rządów.
 

Pani Prezydent Sekcji SOC, Leila Kurki, zapowiedziała, że priorytety na czas prezydencji czeskiej to m.in. więcej lepszych jakościowo miejsc pracy, promowanie innowacji i przedsiębiorczości, walka o respektowanie prawa pracy, a także poprawa warunków pracy w nowych krajach członkowskich, opieka zdrowotna dla osób starszych oraz integracja i promowanie solidarności społecznej.
 

Prezydent zaznaczyła także, że EKES ma nadzieję na przybliżenie idei Europy społecznej obywatelom poprzez organizację wielu wydarzeń i imprez podczas nadchodzących miesięcy. Nawiązała także do niedawno przyjętego przez EESC dokumentu, p.t. “Program dla Europy” (Programme for Europe), który ma promować i wspierać europejski model społeczny.