English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Nowe narzędzia ułatwiające integrację: „Europejskie forum integracji” oraz „Europejska strona internetowa poświęcona integracji”

23-04-2009

W dniu 20 kwietnia br. Komisja Europejska ogłosiła ustanowienie dwóch nowych narzędzi na rzecz integracji obywateli krajów trzecich mieszkających w Unii Europejskiej, zorganizowanych przy współpracy z EKES (Europejskim Komitetem Ekonomiczno-Społecznym): Europejskiego forum integracji, a także Europejskiej strony internetowej poświęconej integracji.
 

Europejskie forum integracji umożliwi przedstawicielom organizacji społeczeństwa obywatelskiego wyrażanie swoich poglądów na temat kwestii dotyczących integracji, w szczególności powiązanych z „Agendą UE na rzecz integracji”, pozwalając jednocześnie instytucjom europejskim na pełnienie aktywnej roli w omawianej dziedzinie. Jako nowa platforma dialogu o integracji, stwarza możliwość prowadzenia dyskusji z przedstawicielami instytucji europejskich dotyczących bieżących wyzwań i przyszłych priorytetów.
 

Europejska strona internetowa poświęcona integracji (www.integration.eu) ma wspierać politykę integracji i działania w tej dziedzinie, umożliwiając wymianę wiedzy o udanych strategiach oraz ułatwiając współpracę między zainteresowanymi stronami i organizacjami społeczeństwa obywatelskiego w całej UE. Odwiedzający mogą dzielić się dobrymi praktykami, szukać możliwości finansowania swoich inicjatyw oraz znaleźć partnerów do realizacji swoich projektów, co pozwoli im na zaktualizowanie swojej wiedzy o najnowszych tendencjach na poziomie UE, krajowym i lokalnym oraz na utrzymywanie kontaktów z pozostałymi członkami unijnej wspólnoty osób zaangażowanych w sprawy integracji. Strona ta będzie pomostem między decydentami politycznymi i osobami odpowiedzialnymi za wdrażanie polityki integracji, oferując za jednym kliknięciem myszką rzetelne informacje z całej Europy, ułatwiając tym samym, tworzenie sieci osób zaangażowanych w działania na rzecz integracji.