English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Dyrektor Generalny Międzynarodowej Organizacji Pracy (MOP) podsumował szczyt G20

07-04-2009

Dyrektor Generalny MOP Pan Juan Somavia, z zadowoleniem przyjął wyniki szczytu G20 w Londynie, mówiąc, iż „przywódcy krajów należących do G20 poczynili znaczące postępy w umacnianiu międzynarodowej reakcji na pogłębiający się kryzys globalny”. Dodał jednak, że „ nie należy lekceważyć trudności w realizacji wspólnego podejścia w odniesieniu do poważnych wyzwań stojących przed różnymi częściami świata. Porozumienia w sprawie zwiększenia finansowania dla międzynarodowych instytucji finansowych może wpłynąć na możliwość uczestniczenia w odzyskaniu środków w zależności od ich potrzeb i wymagań politycznych”.
„Przywódcy” zobowiązani są do przywrócenia nie tylko wzrostu, ale także do stworzenia podstaw dla sprawiedliwej i zrównoważonej gospodarki świata, która jest niezbędna dla uniknięcia w przyszłości sytuacji kryzysowych” zaznaczył Pan Somavia. Z zadowoleniem przyjął nacisk liderów w sprawie ochrony socjalnej, tworzenia możliwości zatrudnienia oraz współpracy, zarówno z innymi organizacjami jak i Organizacją Narodów Zjednoczonych (ONZ).
MOP juz rozpoczęła pracę w tym kierunku i nadal będzie zachęcać kraje do koncentrowania swoich środków na rzecz zatrudnienia i ochrony socjalnej. „Będziemy rozwijać tę pracę i pogłębiać współpracę z innymi organizacjami, zgodnie z wnioskiem G20, nadal opracowując projekt Globalnego Paktu Pracy na Międzynarodową Konferencję Pracy, która odbędzie się w dniach 3 – 19 czerwca br. w Genewie. W tym roku światowa, trójstronna konferencja Międzynarodowej Organizacji Pracy skupiona będzie na działaniach niezbędnych do skonfrontowania wyzwań polityki zatrudnienia i polityki społecznej w dziedzinie gospodarki i kryzysu finansowego”, powiedział Pan Somavia.