English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Zakładki 3
zakladki_video

Wydarzenia

DRUKUJ

Szczyt G20 w Seulu

11-11-2010

W dniach 11 - 12 listopada br. w stolicy Korei Południowej, miał miejsce szczyt G20, na którym spotkali się przedstawiciele 20 krajów najlepiej rozwiniętych gospodarek świata. Jednym z jego głównych celów było umocnienie i ustabilizowanie światowego wzrostu gospodarczego, przebudowa światowej gospodarki oraz dyskusji nad sposobami zapobieżenia powtórce światowego kryzysu finansowego, który wystąpił w 2008.

 

Podczas szczytu sformułowano plan (The Seoul Action Plan), którego celem jest animacja wszechstronnej współpracy przybliżającej państwa do realizacja zamierzeń. Jest on swego rodzaju zarysem planu działania ukierunkowanego na poszczególnych członków i zawiera konkretne zobowiązania polityczne. Stwierdzono również, że skoordynowana współpraca bodźców fiskalnych i monetarnych wprowadzona przez państwa G20 przyniosła pozytywny efekt. Podkreślono, że światowa gospodarka nadal wymaga uzdrowienia. Problem ten uwypukla potrzebę międzynarodowej współpracy i wskazuje na zalety płynące z niej.

 

Międzynarodowa Organizacja Pracodawców (International Organisation of employers – IOE) oraz Komitet Doradczy Biznesu i Przemysłu przy OECD (The Business and Industry Advisory Committee to the OECD – BIAC) zadeklarowały chęć współpracy z rządami państw nad wspólną polityką potrzebną do zapewnienia stałego wzrostu w sektorze prywatnym.